İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), "İSKİ Dijital Dönüşüm Projeleri" programı gerçekleştirildi.

Eyüpsultan'daki İSKİ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki programda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ'nin, dere yataklarının ıslahı ve kente yeşil alanlar kazandırma noktasında önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

Yalova'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 zanlı tutuklandı Yalova'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 zanlı tutuklandı

Bu dönemde yaklaşık 1 milyar liraya doğru giden dijital dönüşüm yatırımı yaptıklarını belirten İmamoğlu, sorunları çözüme kavuşturduklarını ifade etti.

Teknolojik dönüşümle 3 hedefe ulaşacaklarını anlatan İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Öncelikle abonelerin İSKİ hizmetinden daha hızlı ve daha verimli faydalanabilmelerini sağlamak. Bu 7 milyon abonenin mutluluğu anlamına geliyor. İkinci olarak, İSKİ bilgi sistemlerinin kesintisiz ve daha hızlı çalışmasını sağlamak. Bu da tabii etkili ve verimli bir şekilde iş üretmesini sağlayacak bir amaca hizmet ediyor. Üçüncü olarak da eski bilgi sistemlerinin, özellikle siber güvenlik alanındaki eksiklerini gidermek."

İSKİ Genel Müdürlük Kampüsü'nde kurulan sistemin birebir yedeğini kurma konusundaki çalışmaların da çok önemli olduğuna işaret eden İmamoğlu, afet durumunda yedeği olmadığı takdirde büyük sıkıntılar yaşanabileceğine değindi.